Wheel PCD Converter

Adapter zmieniający rozstaw śrub

Konwerter PCD (Pitch Circle Diameter) jest metalowym urządzeniem służącym do ponownego ustawienia położenia śrub w kole pojazdu. Urządzenie to jest przydatne do zmiany liczby śrub i średnicy koła podczas wymiany. Decyzja o zastosowaniu konwertera PCD wynika zazwyczaj z konieczności zmiany masy lub wyglądu kół pojazdu. Różne rozmiary i specyfikacje związane z różnymi konwerterami sprzęgu krótkiego na koła wymagają jasnego zrozumienia tego, czego konkretnie potrzebują Państwo w danym przypadku. Dlatego też posiadanie odpowiednich informacji na temat konwerterów PCD pomoże Państwu w procesie wyboru odpowiedniego dopasowania do kół. Szczegółowe informacje zawarte w tym poradniku pomogą Państwu w doborze odpowiedniego sposobu montażu konwertera PCD na koła. Będą Państwo również w stanie poradzić sobie z potencjalnymi zagrożeniami związanymi z użyciem konwertera PCD.

Instalacja adapter

Installing PCD Adapters

Rozważając instalację konwertera PCD, należy zdecydować, czy zrobić to samodzielnie czy w garażu. W scenariuszu zrób to sam, upewnij się, że posiadasz odpowiednie narzędzia i rozmiary kół zgodne ze specyfikacją pojazdu. W trakcie montażu mogą Państwo mieć do czynienia z jedno- lub dwuczęściowymi konwerterami PCD. W każdym przypadku podjęcie niezbędnych środków ostrożności podczas montażu pomoże osiągnąć korzyści płynące z zastosowania kołowego konwertera PCD. Montaż jednoczęściowego konwertera PCD jest stosunkowo łatwiejszy. W tym przypadku otwory na śruby z jednej strony konwertera należy dopasować do odpowiednich sworzni piasty pojazdu. Po drugiej stronie konwertera montuje się żądane koło, tak jak w przypadku montażu bezpośrednio w pojeździe. Liczba kołków rozporowych po zewnętrznej stronie jednoczęściowego konwertera odpowiada liczbie otworów na śruby w wybranym kole.

Montaż konwerterów dwuczęściowych polega na zamocowaniu dwóch części urządzenia. Podstawa i kapelusz. Kapelusz jest mocowany do koła, a podstawa do piasty pojazdu. W procesie instalacji konwertera PCD należy wziąć pod uwagę zastosowanie pierścieni ustalających króćce. Króciec, jako część konstrukcji koła, jest niezbędny do utrzymania ciężaru pojazdu. Pierścienie te pomagają w dopasowaniu króćca koła do czopu koła samochodu. Po stronie przeciwnej, brak pierścieni ustalających króćce podczas korzystania z konwertera PCD może spowodować przesunięcie ciężaru na kolce, co może spowodować uszkodzenie kół lub nawet wypadek. Podczas procesu montażu należy wziąć pod uwagę funkcję sworzni i śrub, która polega po prostu na utrzymaniu koła w odpowiedniej pozycji po zamontowaniu konwertera PCD.

Kiedy potrzebujesz konwertera koła PCD?

Decyzja o zastosowaniu konwertera PCD różni się w zależności od właściciela pojazdu. Wspólne powody wiążą się jednak z pewnym aspektem udoskonalenia pojazdu. Wygląd pojazdu można poprawić poprzez dodanie do niego nowego zestawu stopów. Liczba kolców w pojeździe nie odpowiada jednak liczbie otworów w wybranym kole. W tym przypadku można rozważyć zastosowanie konwertera PCD. Konwerter nie wpłynie na funkcjonalność koła, lecz pomoże w zamocowaniu żądanych kół w pojeździe. Oprócz walorów estetycznych, zastosowanie konwertera PCD może wynikać z konieczności lepszego opanowania nieresorowanej masy pojazdu.

Wheel PCD Spacer (converter)

Wybór odpowiedniego konwertera PCD

Proces wyboru odpowiedniego konwertera PCD dla kół wymaga uwzględnienia kilku czynników. Jednym z głównych czynników jest grubość konwerterów PCD. Konwertory PCD na koła występują w różnych grubościach. Grubość ta zmienia rozstaw kół, co w przypadku grubych konwerterów PCD wypycha koło dalej od piasty pojazdu. Należy rozważyć wybór konwertera sprzęgu krótkiego na koło, który powoduje wyrównanie nadwozia pojazdu z zewnętrzną częścią zamontowanego koła.

Biorąc pod uwagę grubość konwerterów, warto rozważyć popularne stosowanie przekładek i ich (czasami) podobną funkcję jak w przypadku konwertera sprzęgu krótkiego na koło. Konwertory o podobnym wzorcu śrub jak piasta pojazdu mogą podwoić się jako przekładki dystansowe. Wcześniejsze podjęcie decyzji co do zamiarów wyeliminuje zamieszanie związane z wykonywaną czynnością.

Należy również uwzględnić przesunięcie kół, które powinno odpowiadać specyfikacjom wybranego konwertera sprzęgu krótkiego. Oprócz grubości konwerterów zaleca się również wybór materiału, który będzie w stanie wytrzymać długotrwałe użytkowanie oraz masy pojazdu. W związku z tym przy wyborze konwertera i kół należy kierować się jasnym wyobrażeniem o specyfikacji pojazdu.

Adapter zmieniające rozstaw śrub

Ryzyko używania konwertera PCD

Decyzja o zastosowaniu kołowego konwertera PCD wiąże się z określonym ryzykiem. Jednym z głównych zagrożeń jest potencjalne wystawanie się kół poza zbieżność nadwozia pojazdu. Zestaw składający się z konwertera sprzęgu krótkiego i koła określi, jak daleko koło będzie wystawać w stosunku do nadwozia pojazdu. Głównym zagrożeniem jest tu zmiana ogólnego wyglądu pojazdu.

Innym zagrożeniem związanym z zastosowaniem konwertera PCD na koła jest możliwość dotknięcia przez koło spodniej części błotnika. Jednym z zalecanych sposobów radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami jest wybór kombinacji konwertera koła i konwertera, która skutkuje mniejszym rozstawem tylnym i większym przesunięciem. W wybranych scenariuszach decyzja o zastosowaniu konwertera może być sprzeczna z ustalonymi normami prawnymi dotyczącymi zbieżności kół i nadwozia pojazdu. Przestrzeganie ustalonych przepisów pozwoli na zwiększenie liczby kombinacji konwertera i koła bez uszczerbku dla standardów bezpieczeństwa.

Decyzja o zastosowaniu konwertera PCD na koła zależy od różnych powodów, które różnią się w zależności od użytkownika. Jednak główną ideą stosowania konwerterów jest to, że mogą one poprawić wygląd Twojego pojazdu bez kompromisów w zakresie osiągów. Mimo wielu zalet, wskazane jest również, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnych wad, które mogą wyniknąć z decyzji o zastosowaniu konwertera PCD na koła. Znajomość korzyści i potencjalnych zagrożeń wynikających z zastosowania konwerterów pomoże w podjęciu decyzji o zastosowaniu lub zaprzestaniu dążenia do zastosowania konwerterów PCD na kołach.

 

Rozmiar srub felgi

Rozstaw śrub

Instrukcja instalacji kół do wszystkich modeli samochodów dla marek i lata. Znajdź wymiary obręczy PCD śruba wzory i inne szczegóły.

Still have questions? Feel free to comment below.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published.